Bělicí zubní pasta: Základy denního bělení

Bělicí zubní pasta: Základy denního bělení

Než se rozhodnete pro bělící zubní pastu, věděli jste, že jsou k dispozici různé druhy? Zjistěte více o aktivních složkách, o tom, co dělají pro vaše zuby, a další informace o tom, jak vybrat nejlepší bělící zubní pastu pro vaše potřeby.

Jak funguje bělící zubní pasta?

Na pultech obchodů je k dispozici mnoho možností, ale ne všechny jsou stejné. Existují dva základní typy, z nichž každý používá jiné klíčové přísady. Některé jsou ve skutečnosti odstraňovače povrchových skvrn: bělí jemným leštěním zubů. To může odstranit zabarvení od potravin a nápojů.

Některé typy bělicích zubních past obsahují bělicí přísady, které skutečně změní barvu vašich zubů. Bělicí zubní pasta obvykle funguje rychleji a má dlouhodobější výsledky. Než však vyzkoušíte bělící přípravek, promluvte si se svým dentálním hygienikem nebo zubním lékařem. Je známo, že způsobují citlivost zubů a mohou ovlivnit fazety, korunky nebo jiné zubní náhrady.

Jak vybrat bělící zubní pastu

Účinné látky mohou určit, jak účinně produkty bělí vaše zuby. Bělící zubní pasta obvykle obsahuje jednu z těchto tří složek:

  • Mírné abrazivní prostředky. Journal of the American Dental Association uvádí, že některé typy obsahují pouze mírná abraziva. Tyto přísady nebělí ani nemění barvu zubů: dokážou odstranit povrchové skvrny pouze jemným obrušováním skloviny.
  • Peroxid vodíku. Většina bělících zubních past obsahuje peroxid vodíku. Peroxid vodíku je bělicí činidlo používané v produktech zakoupených v obchodě a profesionálních ošetřeních. Tyto produkty spíše mění barvu vašich zubů, než aby jednoduše odstraňovaly povrchové skvrny jako jiné produkty. Koncentrace peroxidu vodíku v bělící zubní pastě je menší než množství, které byste našli v produktech na jedno použití. Peroxid vodíku však může poskytnout znatelné výsledky po delší dobu používání.
  • Karbamid peroxid. Karbamid peroxid je v podstatě bělicí činidlo, které se rozkládá na další sloučeniny, jako je peroxid vodíku. Karbamid peroxid je také rozšířená bělící složka, kterou můžete najít také v bělicích gelech a nosičích pro domácí bělení.

Je bezpečné používat bělící zubní pastu každý den?

Přečtěte si pokyny na vaší zubní pastě. Pokud vaše zubní pasta instruuje každodenní použití pro dosažení nejlepších výsledků, můžete je používat denně. Pokud pociťujete zvýšenou citlivost zubů, můžete střídat použití s ​​běžnou zubní pastou nebo najít bělící zubní pastu pro citlivé zuby.

Ochrana skloviny po bělení

Protože zubní pasta na odstraňování povrchových skvrn jemně obrušuje vaši sklovinu, měli byste se po bělení pokusit sklovinu posílit. Existuje několik možností zubní pasty pro posílení nebo ochranu skloviny. Udržováním zdravé skloviny můžete zabránit návratu povrchových skvrn. Doporučení vám poskytne dentální hygienistka.

Jak používat bělící zubní pastu

Na bělící zubní pastě je skvělé, že také poskytuje výhody běžné zubní pasty. Čištěním zubů alespoň dvakrát denně po dobu dvou minut snížíte riziko kazů, osvěžíte dech a udržíte zdravé dásně.

Pamatujte, že ADA doporučuje promluvit si se svým zubařem před použitím bělícího produktu, zvláště pokud máte korunky a výplně. Pokud již pociťujete citlivost zubů, může vám váš zubní lékař doporučit ten správný produkt.