Proč Bychom Si Měli Bělit Zuby?

4 TYPY BĚLICÍCH PRODUKTŮ NA ZUBY

Zesvětlení a bělení zubů se pro mnoho lidí stalo estetickým zájmem číslo jedna. Ošetření bělení zubů s vaším zubním lékařem a dnes dostupné volně prodejné přípravky se snadno používají a mohou mít znatelný vliv na váš úsměv. Přečtěte si o čtyřech nejoblíbenějších možnostech bělení zubů.

Příčiny vnějšího zbarvení zubů

Některé stravovací návyky, pití a životní styl mohou časem ovlivnit odstín vašich zubů. Podle Americké akademie kosmetické stomatologie mezi ně patří následující:

  • Kouření
  • Červené víno
  • Káva nebo čaj
  • Tmavě zbarvené limonády
  • Rajčatové omáčky
  • Tmavě zbarvené ovoce jako jsou maliny, borůvky a ostružiny

Naštěstí produkty na bělení zubů mohou odstranit povrchové skvrny a bělení zubů s vaším zubním lékařem může mít znatelný výsledek ve velmi krátké době. Níže se dozvíte o čtyřech různých typech bělení zubů.

1. Bělicí zubní pasta a výplachy

Svou běžnou zubní pastu a ústní vodu můžete snadno vyměnit za bělící zubní pastu a ústní vodu. Bělicí zubní pasta může obsahovat jemné abrazivní látky, které jemně odstraní skvrny na povrchu zubů během čištění. Podle American Dental Association (ADA) může bělicí ústní voda obsahovat peroxid vodíku nebo jiné bělicí přísady. K dispozici jsou dokonce i speciální bělicí neabrazivní kartáčky na leštění zubů využívající speciálně nahuštěná vlákna.

2. Žvýkačky a bělicí proužky

Bělicí žvýkačky bez cukru mohou vašim zubům pomoci mnoha způsoby. Za prvé, žvýkání žvýkačky po jídle stimuluje produkci slin, aby se odstranily bakterie a jídlo. Za druhé, bělicí přísady žvýkačky mohou pokrýt zuby, aby se zabránilo jejich zabarvení. Mít u sebe bělicí žvýkačky po jídle může pomoci udržet výsledky po bělicí kúře.

Bělicí proužky jsou malé plastové proužky s peroxidem-gelem, které si nanesete na zuby. V závislosti na pokynech výrobce lze bělící proužky používat až 30 minut denně po dobu až dvou týdnů pro znatelný výsledek bělení.

3. Nosiče na bělení zubů

Nosiče na bělení zubů obsahují jeden nebo více zásobníků podobných chráničům zubů s bělícím roztokem na bázi gelu. Nosiče na bělení zubů si můžete koupit v obchodě nebo vám váš zubař může vytvořit nosiče na míru, které budete používat s profesionálně dávkovaným bělicím přípravkem. Pokud spolupracujete se svým zubařem, pořídí otisk zubů a poté je váš nosič vyroben tak, aby odpovídal vašim ústům. Volně prodejné nosiče mají nižší koncentraci peroxidu, než jaká je dostupná při zákroku v ordinaci. Stejně jako bělicí proužky, i nosiče na bělení zubů mohou být pro dosažení nejlepších výsledků nutné používat více dní v týdnu po dobu až dvou týdnů.

4. Ošetření bělením zubů v ordinaci

Ošetření v ordinaci bělení v ordinaci vašeho zubního lékaře může mít vynikající výsledky. Nejprve váš zubař umístí ochranný povlak na tkáň dásní a rty, aby je ochránil před silnými bělicími složkami. Poté váš zubař nanese bělicí gel a posvítí na zuby ultrafialovou lampou, aby se ošetření aktivovalo. Tento proces se obvykle vyznačuje vyšší koncentrací bělicích složek, než jaké najdete v produktech v obchodě. Zatímco ošetření v ordinaci stojí více než volně prodejné produkty, výsledky jsou obvykle lepší a vydrží déle.

Úvahy před výběrem bělení

Výsledky bělení zubů nejsou trvalé a obvykle vyžadují opakované procedury a další ošetření k udržení bělení. Jak pokračujeme v jídle a pití kyselých nebo tmavě zbarvených potravin a nápojů, na našich zubech se mohou hromadit povrchové skvrny.

Před jakýmkoliv bělením zubů je důležité mít správné návyky ústní hygieny. Postarejte se o případné kazy nebo záněty dásní. Jinak můžete zaznamenat problémy s citlivostí zubů nebo zánět dásní. Před použitím jakéhokoli bělení zubů si promluvte se svým zubním lékařem, abyste zajistili nejbezpečnější způsob, jak dosáhnout bělejšího úsměvu s nejlepšími možnými výsledky.

Udržování zdravého úsměvu je nanejvýš důležité a dodržování dobré ústní hygieny udrží váš úsměv zářivější déle. Bělicí produkty zakoupené v obchodě jsou cenově výhodné a snadno se používají. Bělicí ošetření v ordinaci vašeho zubního lékaře však může mít dlouhodobější výsledky. Váš zubní lékař vám může doporučit a poradit, jaké bělící ošetření je pro vás nejlepší.