4 DOMÁCÍ TIPY NA BOLEST ZUBŮ

4 DOMÁCÍ TIPY NA BOLEST ZUBŮ

Budili jste se uprostřed noci, bolela vás hlava nebo jste měli potíže se soustředěním kvůli bolesti zubů? Nejste jediní. Bolesti zubů mohou být překvapivě bolestivé a náročné na léčbu. Máme pro vás několik domácích prostředků, které vám poskytnou dočasnou úlevu, než se dostanete k zubaři na ošetření.

1. Studené obklady

Není neobvyklé, že vaše ústa nebo obličej otečou bolestí po zranění, zákroku nebo zubních problémech.

Tento lék je přímý a velmi účinný v boji proti zánětu: přiložte si studený obklad na tvář a okamžitě se Vám uleví. Michiganská univerzita doporučuje chlazení jednou za hodinu v rozsahu 10 minut, ale pokud bude obklad příliš studený, klidně dobu chlazení zkraťte.

Chlad nejen že pomáhá proti otokům a zánětům, ale může také dočasně snížit bolest.

Užitečný tip: Pokud nemáte po ruce studený obklad, můžete si ho vyrobit i doma (toto je průvodce domácími prostředky!).

Postupujte podle těchto kroků:

1. Vložte led do uzavíratelného, ​​vodotěsného sáčku

2. Naplňte sáček vodou a vymačkejte z něj vzduch

3. Zabalte jej do hadříku a přiložte na postižené místo

Nemáte k dispozici led? Zmrazte vodu v sáčku, použijte pytlík s mraženou zeleninou nebo zkuste dát do mrazáku vlhký ručník.

2. Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej, který je přírodním lékem proti bolesti, může být užitečný k dočasné úlevě od bolesti nebo otoků. Tento přírodní olej funguje dobře, protože obsahuje eugenol, který se v menším množství nachází také ve skořici.

Zde je snadný způsob, jak aplikovat hřebíčkový olej na bolest zubů:

1. Naneste několik kapek hřebíčkového oleje na vatový tampon nebo tampon

2. Umístěte vatový tampon nebo tampon na citlivou oblast zubu nebo dásně

Věnujte pozornost také příchuti hřebíčkového oleje, která nemusí chutnat úplně všem. Před použitím plné dávky na vatovém tamponku raději ochutnejte jen malý vzorek z kapky oleje.

3. Výplachy slanou vodou

Jedním z nejjednodušších, ale přesto užitečných tipů, které doporučujeme, je použití oplachu slanou vodou k dočasné úlevě od bolesti:

1. Použijte teplou vodu, aby se sůl lépe rozpustila, ale vyhněte se příliš horké vodě, abyste si dále nepodráždili citlivá nebo bolavá místa.

2. Nasypte několik lžiček soli do šálku teplé vody

3. Směsí propláchněte ústa a vyplivněte

4. Léky proti bolesti zubů

Tady se úplně nejedná o domáci léčbu,ale pravděpodobně budete mít doma volně dostupné léky na bolest. Většina lidí má volně prodejné léky na bolest ve své skříni nebo domácí lékárničce, a které poskytují dočasnou úlevu od bolesti nebo zánětu, které pomohou s bolestí zubů.

Při užívání léků je nezbytné dodržovat pokyny pro dávkování a aplikaci uvedené na obalu.

Jaké jsou způsoby, jak zabránit bolestem zubů?

Existuje mnoho příčin bolestí zubů, takže může být obtížné je zúžit bez návštěvy zubaře. Podle Cleveland Clinic patří mezi nejčastější příčiny zubní kazy, abscesy, zlomeniny, poškozené výplně a infekce.

Abyste zabránili mnoha nejčastějším příčinám, doporučujeme:

  • Čistit si zuby dvakrát denně a jednou denně použít zubní nit
  • Navštěvovat svého zubního lékaře na pravidelné prohlídky
  • Nechat se co nejdříve ošetřit, zejména pak zubní výplně

Kdy byste měli navštívit zubaře?

Mějte na paměti, že i když tyto léky mohou působit magicky na bolest a zánět, neléčí hlavní příčiny vašich příznaků. Pokud se domníváte, že jste si zlomili zub, máte kaz, infekci nebo jiný problém se zuby, určitě kontaktujte zubaře. Pokud máte horečku, otok obličeje nebo neustálou bolest a nemáte přístup k zubaři, navštivte zubní pohotovost.

Návštěva zubaře může být stresující, ale jsou to mistři v léčbě vašich bolestí zubů. Jsou to lékaři, kteří udělají vše proto, aby se postarali o zdraví vašich zubů.

Nebojte se vyzkoušet tyto prostředky doma a společně, abyste dosáhli maximální úlevy. Studené obklady, hřebíčkový olej, výplachy slanou vodou a volně prodejné léky – to vše může spolupracovat na dočasném boji proti bolesti a zánětu způsobené bolestí zubů.