Jaký Systém Bělení Bychom Si Měli Vybrat?

JAKÝ SYSTÉM BĚLENÍ BYCHOM SI MĚLI VYBRAT?

Je známo, že mnoho potravin a nápojů barví vaše zuby. Možná jste si všimli, že váš úsměv není tak zářivý, jako býval. Pokud máte zájem vyzkoušet produkt nebo léčbu na bělení zubů, ale nevíte, kde začít, můžete začít zde. Zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi různými bělícími produkty, proč je bělení zubů v zubní ordinaci tak účinné a jak si vybrat ten nejlepší produkt pro vás.

Profesionální bělení zubů

Profesionální ošetření obvykle dosahuje nejrychlejšího a nejúčinnějšího bělení v zubní ordinaci. Kúra na bělení v ordinaci obsahuje bělící látky ve vyšších koncentracích než volně prodejné přípravky. Ve skutečnosti si mnoho lidí může všimnout viditelně jasnějších zubů již po jedné návštěvě. Mnoho dalších lidí však může potřebovat až tři návštěvy k dokončení léčby.

Většina zubních ordinací nabízí profesionální bělící služby, včetně ošetření v ordinaci a produktů na domácí bělení. Předtím je však potřeba vyšetření, abyste zjistili, zda jste vhodným kandidátem na bělení zubů. Pokud vyšetřením úspěšně projdete, budete muset také vzít v úvahu absolvování dalších stomatologických výkonů před nastolením bělicího režimu, jako je například ošetření jakýchkoliv kazů nebo onemocnění dásní. Před zahájením bělící kúry by vaše ústa měla být zdravá. Profesionální bělení zubů lze dokončit v ordinaci pomocí gelů a speciálního světla pro zvýšení efektu.

Jaké produkty bych měl použít k bělení zubů?

K bělení zubů nemusíte nutně měnit své návyky. Existuje několik produktů, které můžete přidat do své každodenní rutiny nebo je hodit do tašky pro bělení na cestách. Mezi produkty pro domácí bělení patří:

  • Bělící zubní pasta
  • Bělící ústní voda
  • Bělicí pera
  • Bělící pásky

Bělicí pera

Bělicí pera jsou rychlá, snadná a přenosná. Bělicí pera jsou tenké štětce naplněné bělícím gelem. Pro vybělení zubů jednoduše nanesete na zuby tenkou vrstvu gelu, podobně jako nanášení laku na nehty. Pro zajištění rovnoměrného bělení naneste gel na celou přední plochu každého zubu.

Bělicí pera jsou ideální pro použití před speciální akcí. Bělicí pera mohou způsobit znatelný rozdíl v odstínu zubů zesvětlením vnější vrstvy zubní skloviny. Gel však neproniká do hlubších vrstev zubu, což omezuje celkový výsledek.

Bělící zubní pasta a ústní voda

Pokud chcete skvrny ze zubů odstraňovat postupně, bělící zubní pasta a ústní voda jsou jednoduchou možností. Několik druhů zubních past může rozzářit váš úsměv, včetně zubní pasty s malým množstvím peroxidu, který proniká do zubu, aby vybělil, a jedlé sody, která pomáhá odstraňovat povrchové skvrny. Bělící zubní pasta se používá stejně jako ostatní druhy zubních past. Jednoduše si čistěte dvakrát denně a vaše zuby se časem rozjasní.

Bělící zubní pasta a ústní voda působí postupně tak, že při čištění a oplachování odstraňují skvrny ze skloviny. Pomáhají odstraňovat zabarvení z potravin a nápojů způsobujících skvrny, jako je káva a červené víno. Bělicí zubní pasta však zuby nerozjasní tolik jako profesionální bělící nosiče nebo gely.

Bělící zubní pasta je také dobrou volbou pro udržení odstínu zubů po profesionálním bělení a pro zajištění, že zuby zůstanou bílé po delší dobu, zvláště pokud budete i nadále konzumovat potraviny a nápoje, které zabarvují zuby.

Bělící pásky

Bělící pásky jsou volně prodejné ve většině obchodů a jsou dostupné v různých koncentracích. Tyto produkty se skládají z tenkých proužků plastu potažených na jedné straně bělícím gelem, který se nanáší na přední plochu zubů. Většina lidí používá dva proužky, jeden na horních zubech a druhý na spodních zubech, které lze nosit současně.

Bělící pásky jsou velmi pohodlné a oblíbené, ale pro dosažení nejlepšího výsledku je nezbytné pečlivě dodržovat pokyny pro aplikaci a dobu nošení. Je třeba dávat pozor, aby se proužek neaplikoval přes linii dásní, protože gel může tkáň dráždit. Bělicí pásky nejsou tak dobře přenosné nebo tak jednoduché jako pera nebo zubní pasta, ale mají tendenci obsahovat více bělicích činidel nebo peroxidu v gelu než ostatní produkty.

Co je třeba zvážit před výběrem přípravků na bělení zubů

Před použitím jakéhokoli systému bělení zubů je nezbytné si promluvit se svým zubním lékařem. Bělení zubů není vhodné pro každého a nedoporučuje se dětem.

Chemické bělení může dráždit citlivé zuby a dásně, zvláště pokud máte onemocnění dásní. Pokud jsou vaše zuby zbarvené do hněda nebo šeda, nemusí se při bělení rovnoměrně vybělit. Výplně a korunky nelze vybělit a mohou se jevit tmavší, pokud jsou vyběleny sousední zuby. Pokud plánujete výměnu starších plomb nebo korunek, nejprve si zuby vybělte, aby váš zubař mohl sladit vaši novou stomatologickou úpravu do světlejšího odstínu.

Existuje několik možností, jak vybělit zuby, ale váš zubní lékař vám může pomoci vybrat správnou volbu vůči aktuálnímu zdraví zubů, včetně alternativ, jako jsou fazety, které rozzáří váš úsměv.