Nejlepší možnosti domácího bělení zubů

Nejlepší možnosti domácího bělení zubů

Jednou z příčin skvrn na zubech mohou být některé z vašich oblíbených jídel a nápojů, jako je káva, víno a další kyselé nápoje. To však neznamená, že se musíte přestat oddávat. Zde je několik domácích bělicích procedur, které vám pomohou zlepšit váš úsměv.

Jak si vybělit zuby doma

Přemýšlíte o tom, jak rozzářit úsměv? Začněte konzultací u zubaře; zjistí příčinu změny barvy a doporučí bělící kúru, která vám nejlépe vyhovuje. Věděli jste, že existují různé typy skvrn na zubech? Vnější skvrny jsou povrchové skvrny způsobené určitými potravinami a nápoji, jako je káva, víno a kyselé nápoje. Kouření cigaret a jiných tabákových výrobků může také přispět ke žloutnutí zubů. Dobrou zprávou je, že většina domácích přípravků na bělení zubů a volně prodejných přípravků dokáže odstranit skvrny, které se vyskytují na vnější vrstvě zubů (zubní sklovina).

Domácí bělící nosiče na míru

Vlastní nosiče jsou možností pro bělení, kterou poskytuje váš zubní lékař na domácí použití. Váš zubní lékař nanese na vaše zuby bělící prostředek pomocí speciálně vytvarovaného plastového nosiče. Tento zásobník můžete nosit v pohodlí domova a je dodáván s pokyny, jak dlouho byste jej měli používat. Ačkoli tato varianta nezaručuje okamžité výsledky, domácí bělící nosiče mohou způsobit znatelný rozdíl v povrchových skvrnách.

Volně prodejné přípravky na bělení zubů

Pouhé přidání bělící zubní pasty, gelu nebo ústní vody do vaší ústní rutiny může snížit zabarvení zubů. Tyto volně prodejné přípravky obsahují menší koncentraci bělících složek než ordinační bělící kúry, čímž pomáhají rozzářit úsměv. Nezapomeňte vždy dodržovat pokyny na obalu, abyste se ujistili, že bělicí prostředky používáte správně.

Ačkoli domácí a jiné produkty nemusí pomoci s vnitřními skvrnami (skvrny ve struktuře zubu), váš zubní lékař vám může doporučit bělení v ordinaci pro odolnější skvrny způsobené určitými léky nebo zdravotními problémy.

Návyky pro bělejší zuby

Nejlepším způsobem, jak si udržet zářivý úsměv a předcházet vzniku skvrn na zubech, je dodržování správné ústní hygieny. Udržujte své zuby čisté a chraňte své zubní zdraví pomocí těchto jednoduchých domácích kroků:

  • Čistěte si zuby dvakrát denně
  • Vyčistěte si mezizubní prostory dentální nití nebo jinými čističi mezizubních prostor
  • Omezte potraviny a nápoje, které mohou zabarvit zuby
  • Navštěvujte pravidelně svého zubaře

Jasný, krásný úsměv, který si zasloužíte, můžete získat z pohodlí svého domova. Nezapomeňte si nejprve promluvit se svým zubařem, abyste našli nejlepší možnost bělení zubů. Pokud máte vnější skvrny na zubech, které jsou často způsobeny životním stylem, jako je kouření cigaret a dokonce i některé z vašich oblíbených nápojů, domácí bělicí prostředky na zuby mohou skvrny odstranit a zlepšit váš úsměv. Pečujte o své zuby, abyste zabránili vzniku nových skvrn. Čistěte si zuby dvakrát denně a čistěte těžko dostupná místa dentální nití nebo jinými čističi mezizubních prostor. V neposlední řadě nezapomeňte na pravidelné čištění u dentální hygienistky.