Proč Bychom Si Měli Bělit Zuby?

JAKÉ JSOU NEJLEPŠÍ VARIANTY OKAMŽITÉHO BĚLENÍ ZUBŮ?

Technologie bělení zubů je rychlejší, bezpečnější a účinnější než v minulosti. V obchodech je k dispozici široká škála možností bělení. Pokud se blíží zvláštní příležitost, zjistěte více o téměř okamžitých bělicích ošetřeních dostupných v ordinaci vašeho zubního lékaře a o volně prodejných možnostech, které můžete kdykoli použít.

Okamžité bělení zubů s vaším zubařem

Profesionální bělící ošetření je to pravé. Váš zubní lékař vám může předepsat bělící ošetření specifické pro vaše zuby, včetně vytvoření otisku vašich zubů pro vlastní bělící nosič nebo ordinační bělící ošetření. Ošetření bělením v ordinaci obvykle trvá více než jednu návštěvu. Každá návštěva může trvat 30 až 90 minut v závislosti na tom, co váš zubař považuje za nejlepší. Podle American Dental Association může váš zubař používat bělení zubů aktivované světlem nebo laserem, které zabere pouze jednu návštěvu.

Jakmile si necháte vybělit zuby od svého zubaře, můžete vyzkoušet domácí, volně prodejný přípravek pro udržení zářivého úsměvu. Americká akademie kosmetické stomatologie uvádí, že metody bělení v ordinaci bývají rychlejší a účinnější než ty, které si můžete koupit v obchodech. Ošetření v ordinaci obvykle funguje takto:

  • Váš zubař nanese na vaše dásně gel, aby je chránil před bělícím činidlem.
  • Poté použijí bělicí prostředek – koncentrovaný peroxid vodíku – na vašich osm předních zubů.
  • Poté váš zubař posvítí na vaše zuby speciálním světlem, aby zvýšil jejich bělící účinek.
  • Během jedné hodiny mohou vaše zuby vypadat o osm až 10 odstínů jasnější.

Přenosné systémy na bělení zubů, které můžete dělat doma

Pravděpodobně jste na policích v lékárnách viděli bělící pásky na zuby, gel na bělení zubů, bělící zubní pastu, kartáčky, nosiče a pera. Tyto produkty jsou často cenově dostupné a snadno se dělají po večerech doma. I když nemusí být tak účinné nebo rychlé jako bělení u vašeho zubaře, mohou vaše zuby výrazně vybělit.

Jak funguje zubní pasta na bělení zubů

Bělící zubní pasta je dobrou volbou pro bezpečné bělení zubů při zachování pravidelné péče o ústní dutinu. Bělící zubní pasta je formulována s 0,1% peroxidem vodíku k bělení zubů. Tyto volně prodejné typy zubních past obvykle potřebují čtyři týdny každodenního používání, než uvidíte znatelný rozdíl v odstínu. Bělící zubní pasta může udržovat bělící ošetření v ordinaci a může chránit před zubním kazem, stejně jako jiné typy zubních past.

Jak používat přenosné zubní kartáčky na povrchové skvrny

Existují dokonce produkty na bělení zubů, které si můžete vzít s sebou na cesty! Přenosné zubní kartáčky jsou malé, nevyžadují vodu ani oplachování, takže je můžete použít kdekoli. Tyto štětce se dokážou postarat o povrchové skvrny, například po jídle nebo pití, červeného vína nebo kávy.

Domácí bělicí soupravy

Svoh  zubního lékaře můžete také požádat o domácí gelové ošetření. Domácí ošetření může trvat déle než okamžité ošetření v ordinaci, ale je výhodnější a pohodlnější. Na toto ošetření vás váš zubař pošle domů s nosičem, který je plný bělícího gelu. Tento zásobník nosíte večer po stanovenou dobu, například při sledování televize nebo čtení. Možná budete muset nosit tyto nosiče po dobu dvou až čtyř týdnů, v závislosti na doporučení vašeho zubního lékaře. Tyto zásobníky jsou však obvykle na předpis a mohou mít fantastické výsledky.

V obchodech jsou k dispozici i volně prodejné zásobníky na bělící gel. Mějte na paměti, že se nejedná o bělení na předpis.

Přenosná bělící pera

Bělicí pera se stávají novou dostupnou a přenosnou metodou bělení zubů. Stejně jako zubní kartáčky mohou bělící pera snadno cestovat. Bělicí pera obsahují gel s peroxidem vodíku, který nanesete po čištění zubů kartáčkem. Gel rychle zasychá a lze jej aplikovat kamkoli, není třeba čekat na volný večer doma jako při použití gelových nosičů.

Další tipy na bělení zubů

Podle Akademie všeobecného zubního lékařství bude bělení zubů fungovat mnohem rychleji, pokud budete postupovat podle těchto tipů:

  • Dodržujte pravidelné návštěvy zubaře, abyste zajistili, že vaše zuby a dásně budou zdravé

  • Pamatujte, že roztoky na bělení zubů neublíží ani nevybělí korunky či výplně

  • Během a po bělení se vyhněte konzumaci potravin a nápojů, jako jsou lesní plody, káva, červené víno a čaj

  • Vyhněte se tabákovým výrobkům

  • I když je v obchodech k dispozici několik možností bělení zubů, váš zubní lékař bude vědět, která možnost bělení je nejlepší. Požádejte svého zubního lékaře nebo dentální hygienistku o doporučení, pokud potřebujete domácí a cenově dostupnou možnost.