Články

Bělení zubů

 • JAK VYBĚLIT ZAŽLOUTLÉ ZUBY: 5 SKVĚLÝCH TIPŮ

  Jídlo, nápoje, některé léky a věk mohou časem způsobit změnu barvy zubů. Zuby mohou zežloutnout nebo zešedivět povrchovými skvrnami nebo hlubokými skvrnami. Zjistěte více o příčinách žlutých zubů a jednoduchých věcech, které vám pomohou předcházet a odstranit skvrny na zubech.
 • JAKÝ SYSTÉM BĚLENÍ BYCHOM SI MĚLI VYBRAT?

  Je známo, že mnoho potravin a nápojů barví vaše zuby. Možná jste si všimli, že váš úsměv není tak zářivý, jako býval. Pokud máte zájem vyzkoušet produkt nebo léčbu na bělení zubů, ale nevíte, kde začít, můžete začít zde. Zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi různými bělícími produkty, proč je bělení zubů v zubní ordinaci tak účinné a jak si vybrat ten nejlepší produkt pro vás.
 • BĚLÍ JEDLÁ SODA ZUBY?

  Internet je domovem bezpočtu domácích prostředků, řešení pro kutily (udělej si sám) a produktů na bělení zubů. Je jedlá soda špatná pro vaše zuby? Opravdu je bělí? Jsme tu, abychom vám řekli, co říkají profesionálové o účinnosti a bezpečnosti používání jedlé sody k bělení zubů.
 • 4 TYPY BĚLICÍCH PRODUKTŮ NA ZUBY

  Zesvětlení a bělení zubů se pro mnoho lidí stalo estetickým zájmem číslo jedna. Ošetření bělení zubů s vaším zubním lékařem a dnes dostupné volně prodejné přípravky se snadno používají a mohou mít znatelný vliv na váš úsměv. Přečtěte si o čtyřech nejoblíbenějších možnostech bělení zubů.
 • JAK FUNGUJE BĚLENÍ ZUBŮ?

  Existuje mnoho způsobů, jak vybělit zuby – od bělicích zubních past a dalších produktů, které dokážou odstranit mnoho povrchových skvrn za velmi nízkou cenu, až po světelně aktivované bělící techniky v ordinaci zubního lékaře, které stojí až desetitisíce korun a mohou přinést dramatické výsledky.
 • Jaké jsou nejlepší varianty okamžitého bělení zubů?

 • Nejlepší možnosti domácího bělení zubů

  Jednou z příčin skvrn na zubech mohou být některé z vašich oblíbených jídel a nápojů, jako je káva, víno a další kyselé nápoje. To však neznamená, že se musíte přestat oddávat. Zde je několik domácích bělicích procedur, které vám pomohou zlepšit váš úsměv.
 • Bělicí zubní pasta: Základy denního bělení

  Než se rozhodnete pro bělící zubní pastu, věděli jste, že jsou k dispozici různé druhy? Zjistěte více o aktivních složkách, o tom, co dělají pro vaše zuby, a další informace o tom, jak vybrat nejlepší bělící zubní pastu pro vaše potřeby.
 • ROČ BYCHOM SI MĚLI BĚLIT ZUBY?

  Možná jste vždy toužili po krásném bílém úsměvu, ale časem vám zežloutly zuby. Nebo nejste spokojeni se skvrnami, které vznikají při pití kávy, čaje nebo koly. Ať už je váš důvod pro bělejší zuby jakýkoli, nejste sami.
 • Nejlepší tipy pro bělení zažloutlých zubů

  Příčinou žlutých zubů nejsou vždy jen káva a cigarety. K tomu, že ne všichni lidé mají dokonale bílé zuby, může vést řada jiných příčin...

Bruxismus

 • NOČNÍ BRUXISMUS: JAK PŘESTAT SKŘÍPAT ZUBY PŘES NOC

  Skřípání zubů – známé jako bruxismus – může způsobit bolesti hlavy, čelisti a dokonce i zlomené zuby, zvláště během noci. Níže se dozvíte, co je bruxismus, jeho běžné příznaky a jak vám může pomoci váš zubař! Pokud se často probouzíte s bolavou čelistí, bolestmi hlavy a stěžováním vašeho partnera/partnerky na to, že je celou noc vzhůru kvůli zvuku hlasitého skřípění, může se jednat o bruxismus. Skřípání zubů není jen obtěžující nepříjemnost. Pokud není pod kontrolou, může způsobit vážné poškození zubů. Ale díky tomuto článku se nemusíte bát! Zde je to, co potřebujete vědět vše o svém bruxismu - od příznaků až po řešení.
 • BRUXISMUS: CVIČENÍ KE SNÍŽENÍ SKŘÍPÁNÍ ZUBŮ

  Zatínání a skřípání zubů, známé také jako bruxismus, může způsobit dostatečné opotřebení a poškození zubů v průběhu času. Je to běžný problém a většina lidí s bruxismem ani neví, že ho mají. To platí zejména pro ty, kteří skřípou zuby zejména v noci. Dobrou zprávou je, že je k dispozici léčba, která snižuje obrušování a jeho nepříjemné vedlejší účinky. Jednou z možností je vyzkoušet cvičení, které vám pomůže přestat skřípat a zatínat zuby a udržet bolest v ústech na uzdě.
 • BRUXISMUS: PŘÍZNAKY A SYMPTOMY

  Pokud se probudíte s bolavými čelistními svaly nebo bolestí hlavy, možná trpíte bruxismem – skřípáním a zatínáním zubů. Bruxismus může způsobit bolestivost nebo uvolnění zubů a někdy mohou být části zubů doslova obroušeny. Nakonec může bruxismus zničit okolní kost a tkáň dásní. Může také vést k problémům s čelistním kloubem, jako je syndrom temporomandibulárního kloubu.

Dentální můstky a korunky

Přecitlivělost zubů

 • 4 DOMÁCÍ TIPY NA BOLEST ZUBŮ

  Budili jste se uprostřed noci, bolela vás hlava nebo jste měli potíže se soustředěním kvůli bolesti zubů? Nejste jediní. Bolesti zubů mohou být překvapivě bolestivé a náročné na léčbu. Máme pro vás několik domácích prostředků, které vám poskytnou dočasnou úlevu, než se dostanete k zubaři na ošetření.

Rizika ve vztahu ke zdraví ústní dutiny

Zubní bonding

 • JSOU TU JINÉ ALTERNATIVY JAK VYLEPŠIT SVŮJ ÚSMĚV

  Ne každý je kandidátem na bělení. Bělení se nedoporučuje, pokud máte v předních zubech plomby, korunky, čepice nebo bonding v barvě zubů – bělidlo nezmění barvu těchto materiálů, takže vyniknou ve vašem nově vyběleném úsměvu. V těchto případech možná budete chtít prozkoumat další možnosti, jako jsou dýhy nebo lepení.

Zubní kaz

 • CO JE ZUBNÍ KÁMEN

  Zubní kámen je zubní plak, který ztvrdl na vašich zubech. Zubní kámen se také může tvořit na a pod linií dásní a může dráždit tkáně dásní.
 • LZE ODSTRANIT ZUBNÍ KÁMEN DOMA?

  Kdo by si nepřál, aby k dokonale bílému úsměvu stačila domácí péče? Bohužel u běžných problémů, jako je hromadění zubního plaku, je vaše každodenní hygiena ústní dutiny pouze jednou částí rovnice.