Sú Tu Iné Alternatívy Ako Vylepšiť Svoj Úsmev?

JSOU TU JINÉ ALTERNATIVY JAK VYLEPŠIT SVŮJ ÚSMĚV?

Ne každý je kandidátem na bělení. Bělení se nedoporučuje, pokud máte v předních zubech plomby, korunky, čepice nebo bonding v barvě zubů – bělidlo nezmění barvu těchto materiálů, takže vyniknou ve vašem nově vyběleném úsměvu. V těchto případech možná budete chtít prozkoumat další možnosti, jako jsou dýhy nebo lepení.

  • Fazety:
    Fazery jsou tenké kousky porcelánu nebo plastu nalepené na přední části zubů. U zubů, které jsou silně zabarvené, odštípnuté nebo zdeformované, vytváří fazety odolný a vzhledově příjemný úsměv.

Existují dva typy fazet:

  • Porcelánové (nepřímé) fazety, které je nutné nejprve vytvořit na míru vašim zubům v zubní laboratoři a vyžadují dvě návštěvy u zubaře.
  • Kompozitní (přímé) fazety, které se nalepí na vaši zubní sklovinu během jediné návštěvy.

Lepení zubů využívá kompozitní pryskyřici k obnově uštípnutých nebo zlomených zubů, vyplnění mezer a přetvoření nebo přebarvení vašeho úsměvu. Po nanesení velmi jemného leptacího roztoku, který mírně zdrsní povrch vašich zubů a umožní přilnutí spojovacího materiálu, váš zubní lékař nanese fotokompozitní pryskyřici a vytvaruje ji tak, aby poskytla příjemný výsledek. Vysoce intenzivní světlo vytvrdí materiál, který je následně jemně vyleštěn.

Váš zubní lékař vám může říci, zda jste vhodným kandidátem na fazety nebo lepení.

Vylomený zub - potřeba kosmetické opravy.

Uštiepený zub.

Lepený zub - kosmetická stomatologie od společnosti Colgate.

Zub po opravě fotokompozitní pryskyřicí.