Představujeme první recyklovatelnou tubu od značky Colgate
How to recycle

 

Jak recyklovat?

Jak můžu tubu recyklovat? Musím tubu rozříznout a odstranit veškerou zbylou zubní pastu z tuby nebo ji nějak vypláchnout?

ZJISTĚTE VÍCE

 

What it tube made from

 

Z čeho je tato tuba vyrobena?

"Tuba je primárně vyrobena z HDPE plastu č. 2. Víčko je vyrobeno z polypropylenu (PP) t.j. z plastu č. 5."

ZJISTĚTE VÍCE

 

Sharing technology

 

Proč sdílíme naši technologii
k výrobě tub s dalšími výrobci?

Tento projekt se netýká jen nás, má mnohem větší smysl. Doufáme, že sdílením naší technologie se nám podaří iniciovat globální přechod na recyklovatelné tuby. Naším snem je dosáhnout toho, aby byly všechny tuby (nejen od zubní pasty) recyklovatelné.

 

After recycle

 

Co se stane po recyklaci tub od zubní pasty?

Zde je krátký příklad životního cyklu tuby od zubní pasty. Jakmile se tuba dostane do recyklačního procesu, dostane se na místa, jako je například Zařízení pro obnovu materiálů (Materials Recovery Facility - MRF), kde se roztřídí a poté odesílá do zařízení, které z HDPE plastu včetně lahví vyrobí malé plastové pelety. Z těchto pelet lze poté vyrobit nové produkty a obaly.

ZJISTĚTE VÍCE

 

Máte otázky? Najdete je zde.

 • Jak můžu tubu od zubní pasty recyklovat?

  Musím ji rozříznout a odstranit zbývající zubní pastu, nebo ji nějak vypláchnout?
  Nejdříve zkontrolujte, že na vaší tubě je jeden z těchto symbolů:

  recycle-tube-hdpe-logo
  recycle-tube-logo

  Po celém světě převádíme celé naše portfolio zubních past na recyklovatelné tuby. Tento proces jsme zahájili v roce 2019 a bude dokončen v roce 2025, takže všechny tuby zubních past nebudou ihned recyklovatelné. Pokud na vaší tubě od zubní pasty není tento symbol, nevyhazujte ji do koše s recyklovatelnými obaly.

  Pokud je na vaší tubě tento symbol, můžete ji snadno recyklovat. Stačí z tuby vymačkat co nejvíce zbývající zubní pasty, uzavřít ji víčkem a vyhodit do koše s recyklovatelnými obaly. Naši tubu od zubní pasty lze recyklovat s HDPE plasty č. 2.

  Nerozřezávejte tubu a nesnažte se odstranit zbývající zubní pastu! Během zpracování v recyklačním zařízení se tuba rozemele a projde „oplachovacím" procesem, který z plastu omyje všechny zbytky pasty. Takže ji doma nemusíte žádným způsobem vymývat.

 • Jsou víčka recyklovatelná?

  Ano, víčka jsou recyklovatelná a nejlepším postupem je vyhodit tubu do recyklovatelného odpadu i s víčkem. Zamezíte tak hromadění víček. Víčka jsou vyráběna z jiného plastu než tuba, a proto mohou některá recyklační zařízení upřednostňovat, abyste víčko před recyklací z tuby odstranili. Pro jistotu si ověřte místní předpisy pro recyklaci. V našem výzkumu dlouhodobě usilujeme o převedení všech víček na materiál, který by byl kompatibilnější s průběhem recyklace HDPE.

 • Co děláte pro to, aby tyto tuby přijímala recyklační zařízení?

  Děláme toho opravdu hodně. Jsme přední průmyslovou společností, která spolupracuje se světovými výrobci na vzdělávání ohledně recyklovatelnosti a rozšíření výroby a používání recyklovatelných tub. Sdílíme naše poznatky a technologie se všemi společnostmi, které projeví zájem. Ověřujeme také možnosti třídění tub testováním v laboratořích a skutečných zařízeních, abychom zajistili, že nebude často docházet ke špatnému třídění. Čím více recyklovatelných tub se bude na trhu používat a čím více lidí bude o recyklovatelných tubách vědět, tím snadnější bude recyklace tub, které se dostanou do recyklačních zařízení.

 • Proč jsou některé tuby recyklovatelné a jiné ne?

  Naším cílem je, aby byly do konce roku 2025 všechny tuby od zubních past recyklovatelné. Tato změna vyžaduje čas a do té doby budou některé naše zubní pasty v recyklovatelných tubách, zatímco jiné zůstanou v původních obalech. Prozatím se vždy před recyklací ujistěte, že na vaší tubě od zubní pasty je jeden z těchto symbolů:

  recycle-tube-hdpe-logo
  recycle-tube-logo
 • Je tato tuba biologicky rozložitelná?

  Ne, tato tuba - a plasty obecně - nejsou navrženy tak, aby byly biologicky rozložitelné. HDPE plast č. 2 v našich tubách je navržen tak, aby byl „cirkulární", tedy aby bylo možné materiál znovu zpracovat na nové produkty a obaly.

 • Tyto tuby nadále vyrábíte z plastu, jak to pomůže životnímu prostředí?

  Naše recyklovatelné tuby od zubní pasty jsou vyrobené z HDPE plastu č. 2, což je jeden z nejrecyklovanějších plastů. HDPE lze přeměnit na řadu nových věcí, včetně stavebních materiálů a nových obalů. Přechod na recyklovatelné obaly může zamezit tomu, aby miliardy tub skončily na odpadových skládkách.

 • Z čeho je tato tuba vyrobena?

  Tuba je primárně vyrobena z HDPE plastu č. 2.

  Víčko je vyrobeno z polypropylenu (PP) t.j. z plastu č. 5.

 • Proč sdílíme naši technologii k výrobě tub s dalšími výrobci?

  Tento projekt se netýká jen nás, má mnohem větší smysl. Doufáme, že sdílením naší technologie se nám podaří iniciovat globální přechod na recyklovatelné tuby. Naším snem je dosáhnout toho, aby byly všechny tuby (nejen od zubní pasty) recyklovatelné.

 • Co se stane po recyklaci tub od zubní pasty?

  Zde je krátký příklad životního cyklu tuby od zubní pasty.

  Jakmile se tuba dostane do recyklačního procesu, dostane se na místa, jako je například Zařízení pro obnovu materiálů (Materials Recovery Facility - MRF), kde se roztřídí a poté odesílá do zařízení, které z HDPE plastu včetně lahví vyrobí malé plastové pelety. Z těchto pelet lze poté vyrobit nové produkty a obaly.