Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Jak se zbavit nepříjemného dechu

Pokud se skutečně chcete dozvědět, co je příčinou vašeho nepříjemného dechu, sjednejte si návštěvu u zubního lékaře. Na základě vaší všeobecné a dentální anamnézy doplněné o vyšetření ústní dutiny by měl být váš zubní lékař schopen určit viníka. Příčin nepříjemného dechu je celá řada; patří mezi ně určité potraviny, alkohol nebo cigarety, špatná ústní hygiena, parodontitida, diabetes, sucho v ústech, infekce vedlejších nosních dutin nebo krku, plicní infekce nebo abscesy, selhání ledvin nebo jater, poruchy trávicího traktu a drastické diety.

Léčba nepříjemného dechu
Je důležité důkladně si doma dvakrát denně čistit ústní dutinu pomocí zubního kartáčku a antibakteriální zubní pasty s fluoridem a pomocí dentální nitě, abyste odstranili zbytky potravy a plak ulpívající na zubech, můstcích a implantátech; také si nezapomínejte čistit jazyk, čímž odstraníte bakterie způsobující zápach. Jedna publikovaná studie uvádí, že čištění zubů a jazyka v kombinaci s používáním dentální nitě po dvou týdnů výrazně snížilo krvácení z dásní a také zmírnilo zápach z úst.1 Jiná klinická studie v oblasti dentální problematiky, provedená výzkumníky z University of Buffalo, potvrzuje, že zápach z úst lze odstranit, pokud si budeme dvakrát denně čistit zuby antibakteriální zubní pastou a používat zubní kartáček se speciální ploškou na čištění jazyka.2

Klíčem ke svěžejšímu dechu je čištění jazyka
Čistit si jazyk je velmi důležité. Pro potřeby čištění zubů i jazyka si můžete zakoupit zubní kartáček Colgate 360, který má na zadní straně speciální plošku na čištění jazyka. Po vyčištění horních a dolních zubů antibakteriální zubní pastou převraťte zubní kartáček v ruce, speciální čisticí plošku položte na zadní část jazyka a pohybujte kartáčkem směrem k přední části jazyka. Po oškrábání této části jazyka opláchněte čisticí plošku teplou vodou, abyste odstranili bakterie způsobující zápach. Pak položte čisticí plošku na další oblast zadní části jazyka a zopakujte výše popsané kroky.

Poraďte se se svým zubním lékařem nebo dentální hygienistkou ohledně výběru pomůcek pro ústní hygienu určených k odstraňování plaku a bakterií způsobujících zápach a informujte se o postupech správné péče o ústní dutinu, které byste měli doma používat. Také se svého zubního lékaře zeptejte, jaké výrobky v oblasti ústní hygieny byste měli používat k odstranění nepříjemného dechu (antibakteriální zubní pastu, antiseptickou ústní vodu, kartáčky nebo škrabky na čištění jazyka a pomůcky pro čištění mezizubních prostor).

Klíčem k čisté ústní dutině a svěžímu dechu je optimální ústní hygiena, které se budete doma pravidelně věnovat, a dodržování odborných doporučení poskytnutých zubním lékařem.

© 2009 Colgate-Palmolive Company

Zdroje:
1. Biesbrock, A, et al. Assessment of Treatment Responses to Dental Flossing in Twins., J Perio 77(8):1386-1391, 2006.

2. Peter Moses, Betsey Clark, Violet Maraszthy, Joseph Zambon (University of Buffalo), P.K. Sreenivasan (Colgate), výtah prezentován na setkání AADR v roce 2008.

Související videa

Jak se zbavit nepříjemného dechu

Jak se zbavit nepříjemného dechu

Zjistěte, jaké jsou nejčastější příčiny zápachu z úst a jak proti nim lze bojovat jednoduchými změnami v péči o ústní dutinu.

Související průvodci

Posouzení svěžesti dechu

Posouzení svěžesti dechu

Jak svěží je váš dech? Odpověď zjistěte v našem Institutu pro svěží dech.
Onemocnění dásní – kvíz

Onemocnění dásní – kvíz

Kolik toho skutečně víte o onemocnění dásní? Udělejte si náš kvíz a uvidíte.
Průvodce správným čištěním zubů

Průvodce správným čištěním zubů

Vyzkoušejte si svůj um při čištění zubů prostřednictvím naší ZÁBAVNÉ 3D aplikace.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.