Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Fakta o chráničích zubů

Chránič zubů je vyroben z měkkého plastového nebo laminátového materiálu, který chrání zuby, rty, tváře a jazyk. Je velmi důležité, aby při sportování chrániče zubů nosili dospělí i děti.

Typy chráničů zubů, ze kterých si lze vybírat:
Existují čtyři různé typy chráničů zubů, z nichž si mohou děti i dospělí vybírat, aby si chránili zuby při sportovních aktivitách:

  1. Typizované chrániče zubů — tyto chrániče zubů lze nosit bez jakékoli přípravy samotného chrániče. Jsou nabízeny v malé, střední a velké velikosti a lze je zakoupit v obchodech se sportovními potřebami. Obvykle se rychle opotřebují a může být nezbytné je v průběhu sportovní sezóny vyměnit.
  2. Tvarovatelné chrániče zubů — tyto chrániče se vloží na určitou dobu do vroucí vody a poté se vytvarují tlakem chrupu (skousnutím). Jsou k dostání ve většině prodejen se sportovními potřebami. Obvykle se rychle opotřebují a může být nezbytné je v průběhu sportovní sezóny vyměnit.
  3. Vakuově tvarované chrániče zubů — zubní lékař může pacientům nabídnout tento druh chráničů v ordinaci. Zubní lékař nejprve vytvoří otisk pacientova chrupu; chránič zubů je pak zhotoven tak, aby na tento otisk přesně dosedl. Tento typ chrániče kryje všechny zuby a může být dražší než tvarovatelné a typizované chrániče zubů.
  4. Tlakově laminované chrániče zubů — laminované chrániče zubů poskytují při ochraně úst mnoho výhod. Chránič je silnější a lépe chrání před zraněním chrupu a kontuzí. Laminovaný chránič zubů musí být vyroben na míru zubním lékařem a je dražší než vakuově tvarované chrániče zubů.1

Promluvte si se svým zubním lékařem o chráničích zubů a o tom, jak vám mohou pomoci omezit riziko úrazu úst. Pokud sportujete, zvažte možnost nechat si zhotovit vakuově tvarovaný nebo tlakově laminovaný chránič zubů, který přesně padne právě na váš chrup.


© 2009 Colgate-Palmolive Company

1 The North Carolina Dental Society Mouth Guard Project. Použity informace z webu www.ncdental.org.

Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.