Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Odborné odstraňování zubního kamene a ošetření krčků zubů k udržení čistoty chrupu a ústní dutiny

Přestože chodíte k zubnímu lékaři každých šest měsíců na zubní prohlídku a odborné vyčištění chrupu, může vám při některé návštěvě sdělit, že máte onemocnění dásní. Onemocnění dásní je zánět tkáně dásní, který může mít nepříznivý vliv na zuby a čelisti. K rozvoji onemocnění dásní přispívají bakterie plaku, kyseliny a některé potraviny. Naštěstí existují dvě běžné metody, kterými lze toto onemocnění zvrátit a které spočívají v odborném odstranění zubního kamene a ošetření krčků zubů.

Při první z nich se ze zubů pomocí ručních nástrojů nebo ultrazvukových přístrojů odstraní zubní kámen. Zubní lékař vám nejprve důkladně prohlédne ústní dutinu. Poté ultrazvukovým přístrojem, který působí formou zvukových vibrací, odstraní bakterie plaku. Tento přístroj odstraňuje zubní kámen, plak a biofilm z povrchu zubu nad i pod úrovní dásní. Poté lze zbytek odstranit pomocí ručního nástroje.

V případě druhé metody je pečlivě ošetřen povrch krčků, aby se potlačil zánět tkáně dásní. Zubní lékař povrch krčků očistí a vyhladí, čímž se zabrání usazování plaku a vzniku biofilmu.

Jaký to bude pocit?
Pokud je tkáň vašich dásní citlivá a nemocná, lze ji znecitlivět aplikací lokálního anestetika. Pokud máte před nebo po odborném čištění nadměrně citlivé zuby, může vám být doporučeno používat znecitlivující pastu, která citlivost sníží. V závislosti na stavu ústní dutiny může odstranění zubního kamene a ošetření krčků vyžadovat dvě až čtyři návštěvy ordinace. Pokud máte parodontitidu, nejprve je provedeno odstranění zubního kamene a ošetřeny zubní krčky; teprve poté se přistoupí k chirurgické léčbě parodontitidy.

Zdravější ústní dutina
Dentální hygienistka vás naučí, jak řádně pečovat o chrup a tkáň dásní. Probere s vámi správné používání dentální nitě a čištění zubním kartáčkem a pastou, aby se vám v budoucnu v ústní dutině netvořilo tolik bakterií a zubního kamene.

© 2010 Colgate-Palmolive Company

Související videa

Jak se zbavit nepříjemného dechu

Jak se zbavit nepříjemného dechu

Zjistěte, jaké jsou nejčastější příčiny zápachu z úst a jak proti nim lze bojovat jednoduchými změnami v péči o ústní dutinu.

Související průvodci

Posouzení svěžesti dechu

Posouzení svěžesti dechu

Jak svěží je váš dech? Odpověď zjistěte v našem Institutu pro svěží dech.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.