Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Název článku: Jak zmenšit obavy z návštěvy zubní ordinace

Ať už trpíte ochromujícím strachem ze zubního lékaře nebo máte jen trochu nepříjemné pocity, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci, aby vaše příští návštěva zubní ordinace byla pozitivním zážitkem.

1. Zeptejte se přátel a členů rodiny.
Pokud ještě nemáte svého zubního lékaře, zeptejte se lidí, kterým důvěřujete, na jejich zubního lékaře a na to, jsou-li s ním spokojeni. Dát na mínění ostatních představuje skvělý způsob, jak najít dobrého zubního lékaře.

2. Najděte si zubního lékaře na internetu.
Mnoho zubních ordinací má své vlastní webové stránky, kde se můžete dozvědět o nabízených postupech a službách, seznámit se s jejich personálem a zjistit, jaké hodnoty a cíle uplatňují při styku s pacienty. Pokud jste našli několik zubních ordinací, které vypadají slibně, zeptejte se přátel a sousedů, zda do některé z nich chodí nebo zda o nich něco vědí.

3. Promluvte si o svých pocitech.
Jakmile jste si vybrali zubního lékaře, určitě si s ním a s personálem ordinace promluvte. Neostýchejte se! Nejste první pacient, který pociťuje nervozitu nebo úzkost. Vyjádřete své obavy a strach ještě před zákrokem a také se nebojte říci, pokud budete mít při návštěvě ordinace nepříjemné pocity nebo vás něco bude bolet. Je velmi důležité komunikovat se zubním lékařem jasně a otevřeně. Povídáním se uvolníte a budete se při návštěvě ordinace cítit příjemněji.

4. Ptejte se.
Požádejte zubního lékaře a jeho spolupracovníky, aby vám řekli, jaký druh zubního ošetření vám na základě zdravotního stavu vaší ústní dutiny doporučují. Jakmile se dohodnete na plánu léčby, požádejte zubního lékaře, aby vám podrobně vysvětlil jednotlivé kroky. K vašemu klidu může přispět, pokud budete předem vědět, co máte očekávat.

5. Uvolněte se.
Pokud jste před určitým zákrokem nervózní, promluvte si se zubním lékařem o tom, jak by bylo možné nepříjemné pocity omezit. V závislosti na míře vaší úzkosti vám může být podán například oxid dusný (tzv. „rajský plyn“) nebo jiné přípravky, které vám pomohou se uvolnit. Zubní lékař a ostatní zaměstnanci by měli vynaložit veškeré úsilí, aby vaše návštěva ordinace byla co nejpříjemnější a bez stresu.

© 2010 Colgate-Palmolive Company

Související videa

Jak si správně čistit zuby

Jak si správně čistit zuby

Naučte se doporučenou techniku správného čištění zubů.

Související průvodci

Zdravá ústní dutina v každém věku

Zdravá ústní dutina v každém věku

Průvodce vývojem chrupu vašeho dítěte od narození do 18 let věku.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.