Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Co jsou dentální implantáty?

Dentální implantáty jsou kovové pilíře nebo rámečky, které jsou chirurgicky umístěny do čelisti pod úrovní dásní. Jakmile jsou na svém místě, může na ně zubní lékař připevnit zubní náhrady.

Jak dentální implantáty fungují?
Protože jsou implantáty součástí čelisti, poskytují stabilní oporu pro umělé zuby. Zubní protézy a můstky upevněné na implantáty tak v ústech pevně drží na svém místě, což je obzvlášť důležitá výhoda při jídle a mluvení. Toto pevné usazení pomáhá zajistit, že budete mít s těmito zubními protézami a můstky – stejně jako s jednotlivými korunkami nasazenými na implantáty – přirozenější pocit než v případě běžných můstků nebo zubních protéz.

Některým lidem jednoduše obyčejné můstky a protézy nejsou pohodlné, nebo je dokonce vůbec nemohou používat kvůli bolestivým otlačeninám, nesprávným výstupkům či kvůli tomu, že u nich způsobují dávení. Kromě toho se musejí běžné můstky připevňovat k zubům po obou stranách mezery po chybějícím zubu. Výhodou implantátů je, že kvůli tomu, aby držel nový náhradní zub na místě, není zapotřebí nijak připravovat nebo obrušovat žádné sousední zuby.

Abyste mohli dostat implantáty, musíte mít zdravé dásně a dostatek kosti, ve které bude implantát držet. Musíte se také snažit tyto tkáně udržovat zdravé. Rozhodujícím předpokladem úspěšnosti použití dentálních implantátů je pečlivá ústní hygiena a pravidelné zubní prohlídky.

Implantáty jsou většinou dražší než jiné druhy zubních náhrad a většina zdravotních pojišťoven obvykle hradí méně než 10 procent částky, kterou za ně musíte zaplatit.

Jsou známé dva bezpečné typy implantátů. Jsou to:

  • Nitrokostní implantáty — jsou chirurgicky implantovány přímo do čelisti. Jakmile se okolní tkáň dásně zahojí, je nezbytná druhá operace, při které se na původní implantát připevní pilíř. Nakonec se na pilíř nasadí umělý zub či zuby – jednotlivě, nebo seskupené v podobě můstku či zubní protézy.
  • Subperiostální implantáty — jsou tvořeny kovovým rámečkem, který se nasadí na čelist těsně pod dásní. Po zhojení dásně rámeček pevně drží na čelisti. Pilíře, které se připevní k rámečku, vyčnívají skrz dásně. Stejně jako u nitrokostních implantátů se pak na pilíře nasadí umělé zuby.

Jak dlouho dentální implantáty vydrží?
Implantáty obvykle vydrží 10 až 20 let v závislosti na umístění implantátu a na tom, jak svědomitě pacient dodržuje zásady ústní hygieny a chodí na zubní prohlídky. Jelikož na stoličky působí větší tlak a více se opotřebovávají, implantáty v této části úst obvykle nevydrží tak dlouho jako implantáty v přední části úst.

Posts Artificial
Pod dásně se chirurgicky umístí pilíře. Na pilíře se připevní umělé zuby spojené do podoby můstku.
Implants Replacement
Implantáty jsou v ústech velmi stabilní a dobře drží. Implantáty slouží k usazení jednotlivých zubních náhrad.

Související videa

Jak si správně čistit zuby

Jak si správně čistit zuby

Naučte se doporučenou techniku správného čištění zubů.

Související průvodci

Zdravá ústní dutina v každém věku

Zdravá ústní dutina v každém věku

Průvodce vývojem chrupu vašeho dítěte od narození do 18 let věku.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.