Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Jaké výrobky pro bělení zubů doma jsou dostupné u zubního lékaře?

Bělicí výrobky dostupné u vašeho zubního lékaře představují nejpohodlnější a nejúčinnější způsob bělení chrupu. Zubní lékař může posoudit vaše potřeby z hlediska bělení zubů a doporučit systém, který je pro vás nejvhodnější.

  • Všechny možnosti bělení chrupu pomocí aplikátoru pod dohledem zubního lékaře jsou založeny na použití bělicího gelu s účinnou složkou – obvykle nějakou formou peroxidu – jež vaše zuby vybělí.
  • Zubní lékař vám nejdříve zhotoví ústní aplikátor na míru. Aplikátor upravený na míru se nosí pohodlněji než aplikátory, které je zapotřebí vytvarovat skousnutím po vyjmutí z vroucí vody, nebo jiné tvarovatelné aplikátory. Aplikátory na míru usnadňují bělení horních i dolních zubů (pokud chcete vybělit zuby nahoře i dole). Také pomáhají minimalizovat citlivost dásní a zajistí, aby byly vaše zuby správně vystaveny působení bělicí látky.
  • Váš zubní lékař vám poskytne zásobu bělicího gelu, který lze naplnit do aplikátoru injekční stříkačkou nebo trubičkou. Bělicí gel obvykle obsahuje karbamidperoxid nebo peroxid vodíku v koncentraci 10–22 %. V závislosti na složení je vhodné aplikátor nosit na zubech několik hodin denně nebo přes noc po určité časové období.

Cena za bělení chrupu pod dohledem zubního lékaře je několik tisíc korun – i když jakmile máte vlastní aplikátor, stačí si jen přibližně jednou za rok dokoupit bělicí látku, abyste si udrželi zuby stále co nejbělejší. Na chrupu se totiž stále vytvářejí nové skvrny – od kávy, čaje, červeného vína a jiných výrazně zbarvených potravin, ale také v důsledku kouření.

  • Pokud dojde k dočasnému zvýšení citlivosti nebo k podráždění dásní, poraďte se se svým zubním lékařem. Může vám doporučit fluoridovou léčbu nebo vám poradí, abyste bělení na kratší dobu přerušili.

© 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.