Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

O bělení zubů mají pacienti v zubních ordinacích stále velký zájem

Chcete vypadat dobře. Pro některé lidi to znamená pěkné oblečení nebo nový účes, zatímco pro mnoho jiných to znamená mít bělejší úsměv. Průzkum z roku 2007 zaměřený na zubní lékaře poskytující kosmetickou péči, který provedla Americká akademie kosmetické stomatologie, ukázal, že počet výkonů v oblasti bělení zubů se každoročně zvyšuje. Výsledky tohoto průzkumu z roku 2007 vykázaly 15procentní nárůst oproti výzkumu z roku 2005.(1)

Existuje celá řada možností bělení zubů, jež přicházejí v úvahu, včetně bělení v zubní ordinaci, bělení doma a používání volně prodejných bělicích výrobků, jako jsou bělicí zubní pasty, bělicí proužky, bělicí pera a bělicí ústní vody. Je důležité se poradit se svým zubním lékařem, který druh bělení zubů by byl podle jeho názoru pro vás nejlepší. Zubní lékař vezme v úvahu odstín vašich zubů a zváží, co lze udělat pro to, aby byly bělejší a přitažlivější.

Bělení v ordinaci – Tento druh bělení se provádí v zubní ordinaci a může zahrnovat jednu až dvě návštěvy. Mezi možnosti, z nichž lze při bělení v ordinaci volit, patří bělení pomocí speciálního aplikátoru a bělení pomocí laserů. Při první z těchto možností je zhotoven otisk chrupu a podle něj se vyrobí individuálně uzpůsobené aplikátory, které jsou přesně přizpůsobeny vašemu chrupu. Tento proces může vyžadovat několik návštěv ordinace, než se podaří dosáhnout požadované úrovně vybělení. Aplikátor se naplní bělicím gelem a pak se nasadí na zuby. Aplikátor na míru pomůže snížit kontakt bělicího gelu s tkání dásně.

Při bělení laserem zubní lékař použije k zakrytí dásně pryžové chránítko nebo ochranný gel. Potom na zuby nanese bělicí gel, který nechá určitou dobu působit. K aktivaci bělicí látky v gelu lze použít ultrafialové laserové světlo. Tento postup vyžaduje několik návštěv ordinace. Bělení zubů pomocí laseru přináší velmi znatelné výsledky, avšak je dražší než bělení doma. Pacient také obdrží bělicí sadu, aby po skončení procedury prováděné v ordinaci mohl pokračovat v bělení doma.

Bělení doma – Domluvte si návštěvu u zubního lékaře, který na základě barvy a odstínu vašich zubů posoudí, jaký systém pro bělení doma by pro vás byl nejvhodnější. Zubní lékař také vytvoří otisk vašeho chrupu, podle kterého je vyroben speciální, na míru přizpůsobený aplikátor nebo aplikátory. Poté se naučíte, jak bělicí systém používat. Bělicí systém se používá jednou nebo dvakrát denně po dobu jednoho až dvou týdnů; přitom se sleduje citlivost zubů. Bělení doma trvá déle než bělení v zubní ordinaci.

Běžně prodávané bělicí výrobky – Tento druh bělení si provádíte sami, takže je důležité, abyste si důkladně přečetli návod k použití a zjistili, co konkrétně máte dělat. Mezi běžně prodávané výrobky tohoto druhu patří bělicí proužky, univerzální aplikátory bělicího gelu, bělicí látky určené k přímému nanášení na chrup, zubní pasty a ústní vody.
V případě bělicích proužků je aktivní látka obsažena na proužcích fólie. Proužky se přikládají na zuby až dvakrát denně na 30 minut po dobu asi dvou týdnů.
Sady s univerzálními aplikátory obsahují aktivní bělicí přípravek; aplikátory se jím naplní a nasadí na horní a dolní zuby. Tyto aplikátory se nechávají na zubech asi 30 až 60 minut každý den po dobu 5 až 10 dnů.
Nanášecí bělicí výrobky se nanášejí na povrch zubu. V závislosti na druhu systému je lze používat několik dní.
Nejkratší doba, po kterou aktivní látka působí na zuby, je u zubních past s obsahem peroxidu.
K bělení zubů lze používat také ústní vodu s aktivní bělicí přísadou, ale i v tomto případě působí aktivní látka na zuby po kratší dobu. Zeptejte se svého zubního lékaře, která bělicí ústní voda by pro vás byla nejvhodnější. Je zapotřebí doplnit další informace o běžně prodávaných zubních pastách, které odstraňují skvrny z povrchu zubů, a o tom, jak fungují.

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.