Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Bělení zubů: Jak dochází ke změně zbarvení chrupu

Více lidí než kdy jindy hledá takové možnosti bělení zubů, díky nimž bude jejich úsměv bělejší a zářivější a které zlepší jejich celkový vzhled. Existuje mnoho různých možností bělení zubů, takže se jistě najde ta pravá i pro vás.
Změnu zbarvení zubů způsobují dva druhy skvrn. První z nich jsou vnitřní skvrny, které vznikají uvnitř zubní skloviny. Vnitřní skvrnitost zubů může být způsobena například tím, že vaše matka užívala během těhotenství antibiotika nebo že jste byli v dětství vystaveni působení fluoridu. Vnější skvrny na zubech jsou výsledkem pití některých nápojů, například čaje a kávy, nebo jsou způsobené věkem, tvorbou plaku a zubního kamene či užíváním tabáku.

Před zahájením bělení doma nebo v zubní ordinaci je vhodné navštívit zubního lékaře, aby určil druh vašich skvrn a pomohl vám při rozhodování o tom, který z možných postupů pro vás bude nejlepší.

K dispozici jsou tyto možnosti:

1. Bělení doma — do této kategorie bělení patří několik různých postupů. Můžete zvolit volně prodejné zubní pasty, ústní vody, bělicí pásky nebo nanášecí gely. Oblíbené jsou aplikátory gelu, u nichž však může být zapotřebí, abyste navštívili zubního lékaře, který udělá otisk vašeho chrupu a pomůže vám vybrat vhodnou bělicí soupravu. Cena je nižší než v případě bělení zubů v ordinaci.

2. Bělení v ordinaci— tato možnost může zahrnovat jednu až tři návštěvy ordinace v závislosti na tom, jaký postup bělení spolu se zubním lékařem zvolíte. Jedná se obvykle o dražší metodu než v případě použití volně prodávaných bělicích produktů, ale může být účinnější. Požádejte svého zubního lékaře, aby vám řekl, jaké možnosti jsou na dané klinice k dispozici.

Ať už bude vaše volba jakákoli, přemýšlejte o svých možnostech a vezměte v úvahu faktory životního stylu, které by mohly proces bělení zubů narušovat. Zaměřte se na jednu techniku a užívejte si zářivější a bělejší úsměv!

© 2010 Colgate-Palmolive Company

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.