Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Jak bílý může můj chrup po bělení být?

Změna již o dva nebo tři odstíny může téměř u každého zajistit výrazný rozdíl. Cílem by měla být optimální bělost chrupu současně se zachováním stále ještě přirozeného vzhledu úsměvu.

Míra, do jaké lze vaše zuby vybělit, závisí na mnoha faktorech – některé z nich ovlivnit lze (například to, zda použijete metodu založenou na odbarvení, nebo nikoli, nebo kolik procent účinné látky obsahuje bělicí přípravek), zatímco jiné ovlivnit nemůžete (například přirozenou barvu svého chrupu nebo to, jak dobře vaše zuby na bělení reagují).

  • Jedno odborné vybělení v zubní ordinaci pomocí přípravku aktivovaného světlem může stát I několik tisíc korun, přičemž výsledkem je okamžité a často velmi podstatné zvýšení bělosti zubů.
  • Speciální aplikátor zhotovený vaším zubním lékařem na míru pro bělení doma je také otázkou několika tisíc korun a obvykle se nosí několik hodin každý den nebo přes noc po dobu dvou týdnů.
  • Bělicí výrobky, které lze zakoupit v drogerii nebo jiné prodejně, mohou obsahovat mnohem nižší koncentrace účinných látek než výrobky dostupné u zubního lékaře. Při nižších koncentracích mohou být výsledky méně výrazné. Rovněž bělicí zubní pasty pomáhají odstraňovat skvrny a udržovat nově vybělený chrup, a to při velmi nízkých finančních nákladech.

Většina metod bělení nemá trvalé účinky
U nekuřáků, kteří nepijí kávu ani čaj, zůstane často odstín vybělených zubů téměř beze změny po dobu až pěti let. To, jakých dlouhodobých výsledků dosáhnete vy sami, bude záviset na vašich zvyklostech a konkrétních potravinách, které jíte. Pokud stejně jako mnoho jiných lidí zjistíte, že je obtížné z jídelníčku zcela vyloučit kávu, čaj, colu, červené víno a další potraviny a nápoje, které přispívají ke vzniku skvrn na zubech, možná budete potřebovat částečné vybělení chrupu v pravidelných intervalech.

© 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.