Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Existují jiné alternativy vedoucí ke zlepšení mého úsměvu?

Bělení zubů není vhodné pro každého. Bělení není doporučeno, pokud máte na předních zubech výplně, korunky nebo adhezivní materiály v barvě přirozených zubů – barvu těchto materiálů bělicí látka nezmění, takže budou v rámci nově vyběleného chrupu patrnější. V těchto případech možná budete chtít probrat i další možnosti, jako jsou fazety nebo adhezivní materiály.

  • Fazety jsou tenké kousky porcelánu nebo plastu nalepené na přední stranu zubů. Jedná se o trvanlivé řešení zajišťující příjemný vzhled úsměvu, pokud mají zuby výrazně změněné zbarvení či jsou odštípnuté nebo zdeformované. Na fazetách se téměř netvoří skvrny, tudíž jsou oblíbené u lidí, kteří chtějí mít dokonalý úsměv.

Existují dva typy fazet:

  • Porcelánové (nepřímé) fazety, které se musejí nejprve zhotovit v zubní laboratoři podle tvaru vašeho chrupu a k jejichž aplikaci jsou nezbytné dvě návštěvy u zubního lékaře. Porcelánové fazety stojí 900 až 2 500 dolarů na jeden zub a vydrží 10 až 15 let nebo i déle.
  • Kompozitní (přímé) fazety, kdy se materiál nahrazující sklovinu nalepí na zub během jediné návštěvy ordinace. Kompozitní fazety stojí podstatně méně, kolem 250 dolarů na zub, ale vydrží jen pět až sedm let.

Adhezivní materiály jsou kompozitní pryskyřice, které se používají k vyspravení odštípnutých nebo zlomených zubů, vyplnění mezer a obnově tvaru nebo barvy zubů, abyste měli krásný úsměv. Po aplikaci velmi slabého leptacího roztoku, který mírně zdrsní povrch vašich zubů a umožňuje přilnutí adhezivního materiálu, zubní lékař nanese pryskyřici a upraví ji tak, aby měla požadovaný tvar a barvu. Materiál se vytvrdí vysoce intenzivním světlem a pak se vyleští do hladka.

  • Mnoho lidí upřednostňuje adhezivní materiály před stříbrnými výplněmi, protože vypadají přirozeněji – barvu tohoto materiálu lze přizpůsobit přirozené barvě vašeho zubu.
  • Nevýhodou adhezivního materiálu oproti stříbrné výplni je to, že je dražší (od 300 do 600 dolarů za zub). A protože je porézní, kuřáci zjistí, že časem žloutne.

Váš zubní lékař vám může sdělit, zda jsou pro vás fazety nebo adhezivní materiály vhodné.

© 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.