Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Návštěva u zubního lékaře a co od ní očekávat

Co se děje při návštěvě zubní ordinace?
Především je důležité najít si zubního lékaře, u kterého se budete cítit pohodlně. Jakmile jste našli zubního lékaře, který vám vyhovuje, dalším krokem je domluvit si termín zubní prohlídky – ještě dříve, než nastanou jakékoli problémy.

Při vaší první návštěvě ordinace si zubní lékař zaznamená vaši kompletní zdravotní anamnézu. Pokud se váš zdravotní stav změní, nezapomeňte o tom zubního lékaře při příští návštěvě informovat.

Většinou chodíte k zubnímu lékaři kvůli preventivním prohlídkám. Pravidelné prohlídky (v ideálním případě každých šest měsíců) pomáhají k tomu, aby váš chrup byl čistší a vydržel déle, a mohou zabránit vzniku bolestivých problémů.

 • Důkladné vyčištění chrupu
  Součástí prohlídky je téměř vždy kompletní vyčištění chrupu, které provádí zubní lékař nebo dentální hygienistka. Pomocí speciálních nástrojů vyhladí dentální hygienistka povrch zubu pod okrajem dásní a odstraní nánosy plaku a zubního kamene, které mohou způsobovat onemocnění dásní, zubní kaz, nepříjemný dech a další problémy. Váš zubní lékař nebo dentální hygienistka vám též mohou zuby vyleštit a vyčistit mezizubní prostory dentální nití.
 • Kompletní vyšetření
  Zubní lékař provede důkladné vyšetření vašich zubů, dásní a úst; bude věnovat pozornost známkám onemocnění nebo jiných obtíží. Cílem je pomoci vám zachovat si dobré zdraví ústní dutiny a zabránit zhoršování případných problémům tím, že se je podaří odhalit a řešit co nejdříve.
 • Rentgen
  V závislosti na vašem věku, riziku onemocnění a příznacích vám může zubní lékař doporučit rentgenové vyšetření. Rentgenové snímky mohou odhalit potíže, které by jinak zůstaly bez povšimnutí, například poškození čelistních kostí, neprořezané zuby, abscesy, cysty nebo nádory a kazy mezi zuby. V moderní zubní ordinaci jsou používány rentgenové přístroje, které neemitují prakticky žádné záření – jeho množství není o nic větší než dávka, jaké byste byli vystaveni za jeden den strávený venku na sluníčku nebo za celý víkend při sledování televize. Jako preventivní opatření při rentgenovém vyšetření byste na sobě vždy měli mít olověnou zástěru. A pokud jste těhotná, informujte o tom svého zubního lékaře – rentgenové vyšetření by se v takovém případě mělo využívat jen v mimořádných situacích.

  Váš zubní lékař si může vyžádat panoramatický rentgenový snímek (tzv. Panorex). Tento druh vyšetření poskytuje kompletní přehled o vaší horní a dolní čelisti na jediném snímku a pomáhá zubnímu lékaři, aby si udělal lepší představu o vašem skusu a vazbě mezi jednotlivými zuby a čelistním obloukem.

Jak často mám chodit na zubní prohlídku?
Pokud máte zuby a dásně v dobrém stavu, pravděpodobně nebude nutné chodit k zubnímu lékaři častěji než jednou za tři až šest měsíců. Jestliže je nezbytný další léčebný výkon – například aplikace výplně, vytržení zubu moudrosti nebo oprava poškozené korunky – měli byste si před odchodem z ordinace domluvit příští návštěvu. A nezapomeňte se svého zubního lékaře zeptat na vše, co vás zajímá – je to vaše šance dozvědět se, co potřebujete.

Související videa

Jak si správně čistit zuby

Jak si správně čistit zuby

Naučte se doporučenou techniku správného čištění zubů.

Související průvodci

Zdravá ústní dutina v každém věku

Zdravá ústní dutina v každém věku

Průvodce vývojem chrupu vašeho dítěte od narození do 18 let věku.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.