Colgate Oral and Dental Health Resource Center

Inovativní zubní pasty, které vyčistí a rozzáří každý typ úsměvu.

Zubní pasty

Zubní kartáček pro každý typ úsměvu – navržen s důrazem na pohodlí a vynikající výsledky.

Zubní kartáčky

Díky výrobkům společnosti Colgate® pro děti je čištění zubů zábavné a stane se pro děti samozřejmostí.

Výrobky pro děti

Výrobky pro péči o ústní dutinu, které jsou dostupné výhradně u zubních lékařů.

Od zubního lékaře

Výrobky umožňující profesionální úroveň péče o ústní dutinu, dostupné bez předpisu.

Ústní vody a další výrobky

Jaké výrobky pro bělení zubů jsou k dostání v drogerii nebo jiných prodejnách?

Pokud jde o bělení zubů, existuje široká škála možností – od bělicích zubních past přes speciální gely a bělicí proužky až po různé sady bělicích systémů. Tyto výrobky dostupné v běžném prodeji představují cenově dostupnou možnost bělení chrupu, která je bezpečná téměř pro každého.

  • Bělicí zubní pasty dokážou při opakovaném používání účinně odstranit povrchové skvrny. Též pomáhají udržovat nově vybělený chrup, aby vypadal stále dokonale. Na rozdíl od metod používaných v ordinaci, jako je odbarvování a laserové bělení, při každém použití bělicí zubní pasty odstraníte nové skvrny, které vznikají v důsledku působení kávy nebo čaje a tabáku či následkem hromadění plaku. Bělicí zubní pasty pomáhají udržet vaše nově vybělené zuby déle zářivě bílé.
  • Bělicí gely fungují na principu odstraňování povrchových skvrn i skvrn uvnitř zubů. Protože mají speciální složení na bázi peroxidu, pravděpodobně bude změna barvy vašich zubů při použití bělicího gelu viditelnější než jen při používání samotné bělicí zubní pasty. Bělicí gel stačí nanést na zuby speciálním aplikátorem podle přiložených pokynů.
  • Také bělicí proužky se přikládají přímo na zuby – dvakrát denně na 30 minut.
  • Bělicí systémy obsahují bělicí látku, přičemž koncentrace peroxidu je často nižší než v případě bělicího systému s aplikátorem, který se používá pod dohledem zubního lékaře. Bělicí látka je nanášena na zuby pomocí aplikátoru, který může mít jednu ze dvou podob:
  • Tvarovatelné aplikátory jsou pomůcky, které chvíli necháte ve vroucí vodě a pak se do nich zakousnete, aby se vytvarovaly podle vašich zubů. Aplikátor naplníte bělicí látkou a nosíte jej nasazený na zubech dle pokynů výrobce.
  • Netvarovatelné aplikátory představují nejlevnější možnost bělení pomocí aplikátoru. Fungují stejně jako aplikátory popsané výše, pouze s tím rozdílem, že se před nasazením aplikátoru nepoužívá vařící voda – stačí si vybrat správnou velikost.

Volba bělicího systému závisí na tom, jak rychle chcete dosáhnout výsledků, jak citlivé jsou vaše dásně a zuby a kolik jste ochotni zaplatit. Při každé domácí metodě bělení odbarvováním hrozí, že se dočasně zvýší citlivost zubů nebo že dojde k podráždění dásní. Před zahájením jakékoli bělicí procedury je vhodné se poradit se svým zubním lékařem.

© 2002, 2003 Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.

Související videa

Související průvodci

Bělení zubů – posouzení

Bělení zubů – posouzení

Získejte individuální posouzení, díky kterému budete moci mít bělejší a zářivější úsměv.
Colgate.com  |  Právní úprava  |  Zásady používání souborů cookie společnosti  |  Ochrana soukromí  |  Kontaktujte nás  |  Kariéra
© Colgate-Palmolive Company. Všechna práva vyhrazena.
Prohlížíte si stránky pro Českou republiku.